Bystrzyczanie odnoszą drugi remis z rzędu, podopieczni Łukasza Błądka zremisowali tym razem na wyjeździe 1:1 z drużyną MKS-u Karolina Jaworzyna Śląska. Bramkę na wagę remisu przy prowadzeniu miejscowych zdobył Daniel Pasternak.

Do meczu w porównaniu do 2.kolejki przystąpiliśmy z brakiem kontuzjowanego Wojtyły, który nabawił się kontuzji w Środowym meczu Pucharu Polski. Od początku spotkania Bystrzyczanie chcieli grać swoją 'piłkę’ czyli krótkimi podaniami jednak założenia przed meczem nie w każdej sytuacji były przez nas realizowane zwłaszcza na połowie przeciwnika. Nasze ataki głównie tworzyliśmy bocznymi sektorami boiska. Na nasze nieszczęście gospodarze po wyprowadzeniu jednego ze swoich szybkich ataków wyszli na prowadzenie po strzale zza pola karnego i musieliśmy „gonić” wynik. Niedługo po stracie bramki Daniel Pasternak doprowadził do remisu po zamieszkaniu w polu karnym gospodarzy. Do końca pierwszej połowy pomimo minimalnej przewagi Polonii do szatni schodziliśmy z wynikiem remisowym.

Druga połowa w przebiegu spotkania wyglada bardzo podobnie do pierwszej, lecz to gospodarze stworzyli sobie więcej sytuacji podbramkowych niż w pierwszych 45 minutach. Ponownie nastawieni na szybkie ataki starali się zaskoczyć nasz zespół. Nasza drużyna cierpliwie budowała akcje, lecz zazwyczaj kończyły się one przed polem karnym zawodników z Jaworzyny. Mieliśmy jeszcze pare sytuacji, które mogły zamienić przebieg spotkania lecz byliśmy w tym dniu nieskuteczni. Ostatecznie kończymy mecz niezadowalającym naszych zawodników remisem.

„Uważam, że będąc cierpliwym zespołem możemy zajść daleko w lidze. Musimy podchodzić do każdego rywala z pokorą i finalizować częściej nasze dogodne sytuacje podbramkowe.” – powiedział po meczu obrońca Polonii, Kamil Kozieł.

Już za tydzień do Bystrzycy Kłodzkiej zawita utytułowany Górnik Wałbrzych, który z kompletem punktów prowadzi w tabeli Ligi Okręgowej.

Wynik meczu

Liga Okręgowa Seniorów - Wałbrzych 2021/2022

Jaworzyna Śląska

30 sierpnia, 2021
MKS Karolina Jaworzyna Śląska
Polonia Bystrzyca Kłodzka
1 - 1
Wynik

Szczegóły

DataGodzinaLigaSezonDzień meczuCzas
29 sierpnia, 20213:00 pmLiga Okręgowa Seniorów - Wałbrzych2021/2022390'

Stadion

Jaworzyna Śląska

MKS Karolina Jaworzyna Śląska

Polonia Bystrzyca Kłodzka