Już w najbliższą sobotę seniorzy Polonii zmierzą się na wyjeździe z zespołem Zamka Kamieniec Ząbkowicki. Rywal w tym sezonie prezentuje się naprawdę przyzwoicie. W czterech dotychczasowych meczach zdobył 9 punktów co daje im to piąte miejsce w ligowej tabeli. Piłkarze z Kamieńca Ząbkowickiego jedyny mecz przegrali z zespołem Victorii Świebodzice, która pokonała ich 2:1. Bystrzyczanie natomiast z 5 punktami na koncie okupują 7 pozycję w tabeli.


Podopieczni Łukasza Błądka pomimo rozegrania naprawdę bardzo dobrych zawodów z Górnikiem Wałbrzych zeszli do szatni pokonani 1:5 co na pewno nie podbudowało tak młodego zespołu. W dniu wczorajszym natomiast awansowaliśmy do Ćwierćfinału Pucharu Polski po wyeliminowaniu czołowego zespołu z 4. Ligi Piasta Nowa Ruda. Ten mecz pokazał, że w drużynie drzemie naprawdę duży potencjał ponieważ nie każdy potrafi podnieść się z wyniku 0:2 i to w dodatku z tak silnym rywalem. Należy jedynie z optymizmem patrzeć w przyszłość bo jesteśmy zespołem młodym który dopiero ogrywa się w Lidze Okręgowej.


Ostatni mecz z Zamkiem nasi piłkarze rozegrali w sezonie 2015/16 na boiskach Ligi Okręgowej. W meczu rozegranym w rundzie jesiennej w Kamieńcu Ząbkowickim ulegliśmy rywalom 1:5, natomiast w rundzie rewanżowej na własnym boisku zremisowaliśmy 3:3, lecz w zespole gości wystąpił nieuprawniony zawodnik co poskutkowało przyznaniem dla naszego zespołu walkowera. W tamtym sezonie dla przypomnienia nasza drużyna pożegnała się z rozgrywkami Okręgówki spadając do A Klasy.