Niestety nie udało się przerwać świetnej serii zwycięstw gości z MKS Szczawno-Zdrój. Rywale będąc zespołem lepszym pokonują nas 4:2. Cieszy fakt, że zespół pomimo wyniku 4:0 nie poddał się czego efektem są dwie bramki strzelone w końcówce meczu.

Do meczu z MKS-em przystąpiliśmy z nieobecnymi przed tygodniem Kamilem Dymkiem, Mateuszem Grudniem oraz Pawłem Nowakiem. Dodatkowo na ławce rezerwowych usiadł Marcin Mirzyński, który w meczu z Górnikiem Wałbrzych nabawił się kontuzji. Zabrakło natomiast Macieja Dymka, który w ostatnich meczach reguralnie wybiegał w pierwszym składzie.

W mecz lepiej weszli nasi zawodnicy, którzy posiadali optyczną przewagę lecz gdy udało się nam przedostać pod bramkę rywala w prosty sposób traciliśmy piłkę lub razilismy nieskutecznością. Goście w momencie straty przez nas piłki wyprowadzali szybkie kontry które siały dużo spustoszenia pod naszą bramką. Kilka razy świetnymi interwencjami ratował nas nasz kapitan Damian Ziarko. Piłkarze z Uzdrowiska dopięli swego w 24. Minucie kiedy to objęli prowadzenie po stracie piłki przez naszego zawodnika i szybkiej kontrze. Po zdobyciu bramki rywale poczuli się pewniej na boisku i pomimo, że są beniaminkiem widać w ich gdzie dojrzałość i dyscyplinę. Śmiało można przyznać, że nie bez przyczyny zajmują tak wysokie miejsce w ligowej tabeli. Gdy wydawało się, że pierwsza połowa skończy się wynikiem 1:0 goście zdobywają drugą bramkę po szybkiej kontrze, kiedy to będąc w polu karnym przeciwnika nasz zawodnik K. Zarówny niepotrzebnie podawał do kolegi z zespołu. Ostatecznie pierwsza odsłona gry kończy się wynikiem 2:0.

Na drugie 45. Minut wyszliśmy z zamiarem odrobienia strat. Parę minut po wznowieniu gry szkoleniowiec dokonał trzech zmian. Na boisku pojawili się D. Pasternak, Paprocki oraz Nowak. Nowi zawodnicy wyraźnie rozruszyli naszą grę lecz gdy przedostaliśmy się pod bramkę rywali brakowało pomysłu na sfinalizowanie akcji co w ostatnich meczach często się w grze Bystrzyczan niestety powtarza. W 76. Minucie po strzale na naszą bramkę przez rywala futbolówka trafia w rękę naszego obrońcy, a arbiter słusznie wskazuję na 11 metr. Zawodnik gości pewnie wykorzystuje rzut karny i mamy już 3:0. Nie minęły dwie minuty, a zespół z Szczawna Zdroju prowadził już 4:0. W tym momencie nasi zawodnicy na poważnie wzięli się do odrobienia strat. W 82. Minucie swoją debiutancka bramke dla Bystrzyczan zdobywa Dominik Łukaszczuk, któremu asystuje Kamil Dymek. Na dwie minuty przed końcem kolejne trafienie dla naszej drużyny zalicza Mateusz Paprocki, również po asyscie Dymka. W doliczonym czasie gry my trafiamy jeszcze w poprzeczkę oraz marnujemy sytuację sam na sam… Szkoda ale brawa dla zespołu za walkę. Jeżeli nadal będziemy zostawiać serce na boisku nawet jak druzynie nie idzie punkty na pewno niebawem dopiszemy do swojego konta. Jesteśmy pewni, że to tylko kwestia czasu.

Wynik meczu

Liga Okręgowa Seniorów - Wałbrzych 2021/2022

Bystrzyca Kłodzka

19 września, 2021
Polonia Bystrzyca Kłodzka
MKS Szczawno Zdrój
2 - 4
Wynik

Szczegóły

DataGodzinaLigaSezonDzień meczuCzas
18 września, 20214:00 pmLiga Okręgowa Seniorów - Wałbrzych2021/2022690'

Stadion

Bystrzyca Kłodzka

Wyniki

DrużynaBramkiWynik
Polonia Bystrzyca Kłodzka2Porażka
MKS Szczawno Zdrój4Zwycięstwo

Polonia Bystrzyca Kłodzka

Damian Ziarko Bramkarz
Kamil Kozieł Obrońca
Mateusz Palka Obrońca
Dominik Łukaszczuk Obrońca 82'
Krystian Pasternak Obrońca
Bartosz Wojtyła Pomocnik
Kacper Urban Pomocnik
Kamil Dymek Pomocnik
Maciej Szymański Pomocnik
Mateusz Grudzień Pomocnik
Kamil Zarówny Napastnik
Daniel Pasternak Obrońca
Mateusz Paprocki Napastnik 88'
Paweł Nowak Pomocnik
2 1

MKS Szczawno Zdrój