Niestety nie udał się rewanż naszym piłkarzom za porażkę z rundy wiosennej. Ponownie przegraliśmy lecz tym razem 1:2 z drużyną Zamka Kamieniec Ząbkowicki. Jedyne trafienie dla bystrzyczan w tym meczu zdobył Cristiano Tavarez dla którego jest to premierowe trafienie w barwach Polonii.

Do spotkania z Zamkiem przystąpiliśmy z innym szkoleniowcem aniżeli miało to miejsce przed tygodniem. Łukasza Błądka który zrezygnował z funkcji trenera zastąpił bardzo dobrze znany Bystrzyckim kibicom Wiesław Zalewski dla którego to powrót na stanowisko trenera zespołu seniorów Polonii po 6 latach przerwy. Dodatkowo kadra naszego zespołu wyglądała bardziej okazałe aniżeli było to w poprzednich meczach. Treningi wznowił nasz jeden z najskuteczniejszych zawodników ostatnich sezonów Daniel Salitra, który znalazł się w kadrze meczowej. Z powodu kontuzji zabrakło natomiast Marcina Mirzyńskiego oraz Krystiana Pasternaka. Dodatkowo na meczu z niewiadomych przyczyn zabrakło Maksymiliana Fryczkowskiego.

Mecz rozpoczął się wyśmienicie dla gości z Kamieńca Ząbkowickiego, którzy już w 4 minucie wyszli na prowadzenie. Źle piłkę z własnego pola karnego wyprowadził Łukaszczuk, który podał prosto pod nogi napastnika Zamka. Ten wymienił jeszcze jedno podanie z partnerem z linii ataku i wykorzystując złe ustawienie naszych środkowych obrońców znalazł się oko w oko z Margasinskim, którego pokonał z bliskiej odległości. Rywale chcieli pójść za ciosem i po kilku minutach również byli bliscy zdobycia drugiego gola, lecz ofiarną interwencją uratował nas Kamil Kozieł. Ten sam zawodnik był bardzo aktywny w ofensywie i po jednej z indywidualnych akcji uderzył silnie na bramkę rywala lecz piłkę po jego strzale poza linie końcową wybił goalkpeer z Kamieńca Ząbkowickiego. Szanse na zdobycie bramki dającej wyrównanie miał również Tavarez, lecz po indywidualnej akcji zby długo zwlekał z oddaniem strzału na bramkę i został powstrzymany przez obrońców gości. Zespół z Kamieńca Ząbkowickiego przed gwizdkiem oznajmiającym przerwę stworzył sobie świetna sytuację na dwubramkowe prowadzenie, lecz strzał Krystiana Burczaka minimalnie minął nasza bramkę.

Po wznowieniu gry to rywale jako pierwsi zaatakowali, napastnik Zamka urwał się naszym obrońcom lecz w okolicy 16 metra udało się naszym defensorom wyłuskać futbolówkę spod nóg rywala. W odpowiedzi akcje prawym skrzydłem przeprowadził Tavarez, lecz po dograniu piłki w pole karne gości, Wojtyłę uprzedził obrońca. Kilka minut później świetnie w pole karne dośrodkował Leo, lecz problemów z obroną po strzale głową Mulskiego nie miał goalkepeer z Kamieńca. W 65 minucie ambitnie o piłkę na skrzydle powalczył Tavarez który wyłuskał ją rywalowi, odegrał następnie na 16 metr do naszego kapitana ale na nasze nieszczęście piłka po strzale Kamila Dymka minimalnie poleciała nad poprzeczką. W odpowiedzi napastnik Zamka wychodzi sam na sam z Margasińskim, lecz nasz bramkarz pokazał już po raz kolejny w tym meczu klasę i sprytnie obronił strzał rywala. Kilka minut po tej sytuacji mieliśmy 2:0 dla gości. Zawodnik z Kamieńca otrzymał piłkę w okolicy 5 metra obrócił się z nią oszukując przy tym Leo i pewnie wyprowadził swój zespół na dwubramkowe prowadzenie. Nasza odpowiedź wręcz natychmiastowa, solowa akcja Tavareza który prowadził piłkę przez połowę boiska oszukując przy tym trzech rywali i precyzyjnym strzałem w długi róg strzelił swoją debiutancką bramkę w naszym zespole. Kilka minut później mogliśmy wyrównać lecz Jakub Mulski mając przed sobą tylko bramkarza uderzyl obok słupka. W samej końcowce meczu dyskusyjna sytuacja w polu karnym rywala gdzie faulowany był nasz obronca przez bramkarza gości. Czy należał się nam rzut karny? Oceńcie sami w jutrzejszym skrócie.

Wynik meczu

Liga Okręgowa Seniorów - Wałbrzych 2021/2022

Bystrzyca Kłodzka

3 kwietnia, 2022
Polonia Bystrzyca Kłodzka
Zamek Kamieniec Ząbkowicki
1 - 2
Wynik

Szczegóły

DataGodzinaLigaSezonDzień meczuCzas
2 kwietnia, 20225:00 pmLiga Okręgowa Seniorów - Wałbrzych2021/2022200'

Stadion

Bystrzyca Kłodzka

Wyniki

DrużynaBramkiWynik
Polonia Bystrzyca Kłodzka1Porażka
Zamek Kamieniec Ząbkowicki2Zwycięstwo

Zamek Kamieniec Ząbkowicki