Pomimo kilku bardzo dobrych sytuacji do zdobycia bramki remisujemy z Victoria Świebodzice 1:1. Jedyne trafienie dla naszego zespołu zdobył Bartosz Wojtyła, który w 39 minucie meczu gry pewnie wykorzystał rzut karny.

Do meczu przystąpiliśmy w mocno okrojonym składzie, trzeba przyznać, że z meczu na mecz nasza sytuacja kadrowa jest coraz gorsza. Wczoraj zabrakło pauzującego za nadmiar żółtych kartek Dominika Łukaszczuka, kontuzje zatrzymały Marcina Mirzyńskiego oraz Daniela Salitre. Z różnych przyczyn zabrakło również Mateusza Paprockiego, Macieja Szymańskiego oraz Mateusza Palki.

Mecz lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy częściej przebywali na naszej połowie. W 16 minucie napastnik rywala znalazł się w dobrej sytuacji do zdobycia bramki lecz w ostatniej chwili jest strzał został wyblokowany przez jednego z naszych obrońców. W odpowiedzi nasi piłkarze przeprowadzili szybka akcję po której w okolicach 11 metra bramki rywala znalazł się Wojtyła. Piłka niestety po jego uderzeniu minimalnie minęła bramkę zespołu z Świebodzic. Chwilę po tej sytuacji gospodarze wychodzą na prowadzenie, piłka z bocznego sektora została wrzucona w nasze pole karne, a tam z piłką minął się nasz obrońca przez co trafiła wprost pod nogi piłkarza miejscowej drużyny, ten z łatwością pokonał Margasińskiego i musieliśmy gonić wynik. Pierwszą dogodną sytuację miał Kamil Zarówny lecz przy jego strzale z dobrej strony pokazał się bramkarz rywala. W 38 minucie też sam zawodnik znalazł się w polu karnym gospodarzy i podczas próby ominięcia przeciwnika zawodnik Świebodzic dotknął piłkę ręką, a sędzia bez wahania wskazał na 11 metr. Do piłki podszedł Wojtyła, który pewnym strzałem doprowadził do remisu.

Na drugie 45 minut nasi zawodnicy wyszli z zamiarem zdobycia bramki dającej im prowadzenie lecz początek drugiej odsłony gry był trochę niemrawy w naszym wykonaniu. W 65 minucie gospodarze przeprowadzili składna akcje, którą wykończyli silnym strzałem, lecz piłka na nasze szczęście poleciała daleko obok naszej bramki. Chwilę to tej sytuacji obrońcy gospodarzy urwał się lewym skrzydłem Kamil Dymek, który wrzucił piłkę w pole karne, a tam z dobrej strony pokazali się obrońcy przeciwnika którzy wybili piłkę. Szkoda, że nasz zawodnik w tej sytuacji nie zauważył niepilnowanego Jakuba Mulskiego, który po otrzymaniu piłki byłby w bardzo dobrej sytuacji do zdobycia gola. W 70 minucie stworzyliśmy sobie jak się później okazało najlepsza okazję na zdobycie drugiej bramki. Świetnie wychodzącego na czystą pozycję Dymka zauważył Leo, nasz kapitan odegrał piłkę do wchodzącego w pole karne Wojtyły, a jego strzał z 5 metrów obronił bramkarz rywali. Chwilę po tej sytuacji mieliśmy kolejna okazję na zmianę wyniku. Kamil Zarówny zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału i w ostatniej chwili został zablokowany przez defensorów Victorii. Pod koniec meczu jeszcze dwukrotnie zagroziliśmy bramce przeciwnika. W pierwszej sytuacji strzał z 16 metra Jakuba Mulskiego poszybował wysoko nad bramką, natomiast uderzenie Leonardo zza pola karnego obronił z problemami miejscowy goalkeeper.

Wynik meczu

Liga Okręgowa Seniorów - Wałbrzych 2021/2022

Świebodzice

22 maja, 2022
Victoria Świebodzice
Polonia Bystrzyca Kłodzka
1 - 1
Wynik

Szczegóły

DataGodzinaLigaSezonDzień meczuCzas
21 maja, 20225:00 pmLiga Okręgowa Seniorów - Wałbrzych2021/2022270'

Stadion

Świebodzice

Wyniki

Victoria Świebodzice

Polonia Bystrzyca Kłodzka