W swoim drugim meczu w tym sezonie ponownie lepsi rywale. Tym razem na własnym stadionie ulegliśmy 3:4 zespołowi Zjednoczonych Żarów. Mimo, że dwukrotnie wychodziliśmy na prowadzenie to goście w drugiej połowie stworzyli sobie więcej sytuacji i zgarnęli 3 punkty.

Po ubiegłotygodniowej porażce na inaugurację Ligi Okręgowej wszyscy liczyli na zdobycz punktowa z ekipą z Żarowa. Drużyna która w ubiegłym sezonie uplasowała się na piątej pozycji wzmocniła się podczas przerwy wakacyjnej kilkoma zawodnikami, nie obyło się również bez ubytków bowiem ich czołowy zawodnik wzmocnił 4 ligowy Górnik Wałbrzych. Na mecz z Zjednoczonymi trener Zalewski dysponował mocniejsza kadra aniżeli w meczu z Kryształem bowiem z wakacji wrócili Wizimirski, Wojtyła oraz K. Pasternak.

Obu zespołom przyszło zmierzyć się w trudnych warunkach bowiem przez cały mecz obficie padał deszcz. Pierwszy celny strzał na bramkę oddali goście, a dokładnie zrobił to Sajdak który strzałem z okolic 25 metra zaskoczył naszego bramkarza który odprowadził piłkę wzrokiem do bramki. Kilka minut później nasi piłkarze zastosowali wysoki pressing na połowie rywala, piłkę przejął Kamil Dymek, który wypatrzył niepilnowanego Bartosza Wojtyłę który pewnie zdobył dla nas pierwsza bramkę w tym sezonie ligowym. Nasi piłkarze po zdobyciu bramki ruszyli do ataków lecz brakowało szczęścia i czasami pomysłu na wykończenie akcji. Blisko zdobycia gola byli aktywni w tym meczu Zarówny oraz Grudzień. Pomimo kilku akcji do przerwy mieliśmy remis 1:1.

Kilka minut po wznowieniu gry bramkę na 2:1 dla nas zdobył Kamil Zarówny, który wykorzystał świetne podanie od Pawła Nowaka i z zimną krwią wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem. W 66 minucie goście doprowadzili do wyrównania po składnej akcji lecz my dwie minuty później za sprawą Mateusza Grudnia ponownie byliśmy na prowadzeniu. Nasz skrzydłowy zdobył bramkę z okolic 30 metra po strzale bezpośrednio z rzutu wolnego. W 74 minucie po niegroźnej akcji ponownie mamy remis. Skrzydłowy Żarowian uderzył z okolic 16 metra, a piłka po drodze odbiła się od nogi naszego obrońcy i wpadła przy samym słupku bramki Damiana Ziarko. Po tym trafieniu nasza gra wyglądała fatalnie, a goście będąc na fali w 83 zadali nam ostateczny cios w postaci zdobycia czwartej bramki po fatalnym błędzie w obronie. Ostatecznie przegrywamy drugi mecz z rzędu i po dwóch kolejkach mamy 0 punktów w ligowej tabeli.

Wynik meczu

Liga Okręgowa Seniorów - Wałbrzych 2022/2023

Bystrzyca Kłodzka

23 sierpnia, 2022
Polonia Bystrzyca Kłodzka
Zjednoczeni Żarów
3 - 4
Wynik

Szczegóły

DataGodzinaLigaSezonDzień meczuCzas
21 sierpnia, 20225:00 pmLiga Okręgowa Seniorów - Wałbrzych2022/202320'

Stadion

Bystrzyca Kłodzka

Wyniki

DrużynaBramkiWynik
Polonia Bystrzyca Kłodzka3Porażka
Zjednoczeni Żarów4Zwycięstwo

Polonia Bystrzyca Kłodzka

Zjednoczeni Żarów