Nie tak wyobrażaliśmy sobie sobotni pojedynek z zespołem Victorii Świebodzice. Pomimo dwukrotnego wychodzenia na prowadzenie po ostatnim gwizdku sędziego to goście cieszyli się z kompletu punktów. Dodatkowo przy stanie 1:0 dla naszego zespołu rzutu karnego nie wykorzystał Dominik Łukaszczuk.

Pierwsze minuty meczu pokazały, że nasi piłkarze chcieli jak najszybciej zdobyć bramkę aby ułożyć sobie to spotkanie. Ta sztuka udała się już w 14 minucie. Za dotknięcie piłki ręką w polu karnym przez piłkarza Victorii rzut karny dla naszej drużyny podyktował arbiter tego spotkania. Jedenastkę pewnie na bramkę zamienił Dominik Łukaszczuk. Kilka minut później faulowany w polu karnym gości był Jakub Mulski i mieliśmy kolejny rzut karny. Ponownie do piłki podszedł Łukaszczuk lecz tym razem piłka po jego uderzeniu odbiła się od poprzeczki i powędrowała poza bramkę rywali. Ta sytuacja wyraźnie wpłynęła na postawę naszych piłkarzy. Przyjezdni stworzyli sobie kilka sytuacji lecz z dobrej strony spisywał się nasz bramkarz. W końcowej fazie pierwszej odsłony gry z naszymi obrońcami zabawił się pomocnik gości który po ominięciu naszych piłkarzy dośrodkował w pole karne a tam niepilnowany napastnik skierował piłkę do bramki i do przerwy mieliśmy remis 1:1.

Kilka minut po wznowieniu gry ponownie wyszliśmy na prowadzenie. Z okolic 25 metra bezpośrednio na bramkę z rzutu wolnego uderzył Mateusz Grudzień który uderzył na tyle precyzyjnie, że nie dał szans na skuteczną interwencję bramkarzowi rywala. Po zdobyciu bramki przez nasz zespół to rywali wzięli się za grę i w 66 minucie doprowadzają do wyrównania. Błąd w obronie po którym w świetnej okazji znalazł się zawodnik gości i na nasze nieszczęście z zimną krwią wykończył swoją akcję i dał nadzieję swojej drużynie na dobry rezultat. Gdy już wszyscy myśleli, że mecz zakończy się remisem stało się coś co sprawiło, że nagle stadion w Bystrzycy opustoszał… Rywale precyzyjnym strzałem z 16 metra wyszli na prowadzenie którego nie oddali już do ostatniej minuty. Kolejna porażka która mocno komplikuje już na samym starcie sezonu naszą sytuację w tabeli.

Wynik meczu

Liga Okręgowa Seniorów - Wałbrzych 2022/2023

Bystrzyca Kłodzka

5 września, 2022
Polonia Bystrzyca Kłodzka
Victoria Świebodzice
2 - 3
Wynik

Szczegóły

DataGodzinaLigaSezonDzień meczuCzas
3 września, 20225:00 pmLiga Okręgowa Seniorów - Wałbrzych2022/202340'

Stadion

Bystrzyca Kłodzka

Wyniki

DrużynaBramkiWynik
Polonia Bystrzyca Kłodzka2Porażka
Victoria Świebodzice3Zwycięstwo

Polonia Bystrzyca Kłodzka

Victoria Świebodzice