Bardzo dobra druga połowa zdecydowała o wysokim zwycięstwie nad Nysa Kłodzko, która była stawiana jako faworyt do wygrania tego spotkania. Bystrzyczanie w derbach powiatu ograli Kłodzczan aż 4:1.

W pierwszej części gry oba zespoły bardzo często znajdowały się pod bramkom rywala co na pewno podobało się licznie zgromadzonej publiczności na stadionie w Kłodzku. Po naszej stronie na bramkę rywala uderzał Filip Kozłowski, Bartosz Wojtyła czy Kamil Zarówny ale za każdym razem nie były to strzały po których bramkarz rywala mógł mieć kłopoty z ich obroną. Po przeciwnej stronie zdecydowanie więcej pracy miał nasz goalkeeper Damian Ziarko, który był częściej zatrudniany do obrony przez zawodników Nysy lecz w każdej sytuacji pokazał, że jest mocnym punktem naszej drużyny i z łatwością bronił strzały rywala. Do przerwy bezbramkowy remis z wskazaniem na gospodarzy, którzy stworzyli sobie groźniejsze sytuację.

Na drugiej 45 minut wyszliśmy z zamiarem zdobycia bramki której potrzebowaliśmy aby realnie myśleć o zdobyciu kompletu punktów lecz to Nysa powinna prowadzić 2:0. Najpierw w sytuacji sam na sam z Damianem Ziarko stanął Łukasz Tracz, lecz piłka po jego uderzeniu trafiła w słupek. W kolejnej sytuacji po strzale zawodnika Nysy z okolic 11 metra piłkę lecąca w światło bramki wybili w ostatniej chwili nasi obrońcy. W 70 minucie faulowany w polu karnym Nysy przez grającego trenera Krzysztofa Konowalczyka był Paweł Truszczyński. Arbiter tego meczu bez wahania wskazał na 11 metr. Do piłki podszedł popularny Gitara i wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Dwie minuty później rzut wolny dla naszej drużyny z okolicy środkowej linii boiska. Do piłki podchodzi Paweł Truszczyński, który decyduje się na bezpośredni strzał, który zaskoczył bramkarza Nysy i mieliśmy 2:0. Bramka Pawła – stadiony świata. Po kilku minutach wychodzimy z szybką kontrą po której w świetnej sytuacji znalazł się Kamil Dymek, lecz zbyt długo zwlekał z strzałem i w porę jego strzał został zablokowany przez obrońcę Nysy.

W 84 minucie ten sam zawodnik zrehabilitował się za poprzednia akcje i po błędzie obrońcy, który stracił piłkę na rzecz Daniela Salitry, który podał do Kamila zdobyliśmy bramkę na 3:0. Wszystkim się wydawało, że jest już po meczu ale minutę później kontaktową bramkę zdobyła Nysa. Środkowy pomocnik z Kłodzka miał zbyt dużo miejsca przed 16 metrem i precyzyjnym strzałem nie dał szans na skuteczną interwencję naszemu bramkarzowi. W doliczonym czasie gry stworzyliśmy sobie dwie świetne sytuacje. W pierwszej fatalnie spudłował Daniel Salitra, który źle trafił w piłkę po podaniu od Kamila Dymka. W drugiej natomiast wynik na 4:1 ustalił Damian Zaborowski, który wykorzystał świetne podanie od Kamila Dymka. Cieszy bardzo okazałe zwycięstwo z bardzo dobrym przeciwnikiem. Przed nami jeszcze 4 mecze w tej rundzie w których musimy powalczyć o komplet punktów bo nadal w tabeli nie wygląda to za ciekawie.

Wynik meczu

Liga Okręgowa Seniorów - Wałbrzych 2022/2023

Kłodzko

23 października, 2022
MKS Nysa Kłodzko
Polonia Bystrzyca Kłodzka
1 - 4
Wynik

Szczegóły

DataGodzinaLigaSezonDzień meczuCzas
22 października, 20223:00 pmLiga Okręgowa Seniorów - Wałbrzych2022/2023110'

Stadion

Kłodzko

Wyniki

DrużynaBramkiWynik
MKS Nysa Kłodzko1Porażka
Polonia Bystrzyca Kłodzka4Zwycięstwo

MKS Nysa Kłodzko

Polonia Bystrzyca Kłodzka