W minioną niedzielę nasza pierwsza drużyna seniorów pewnie pokonała na własnym obiekcie zespół Iskry Jaszkowa Dolna 4:2. Wszystkie bramki dla naszej drużyny padły w pierwszej części gry, goście natomiast trafiali po zmianie stron. Po tym meczu do 7 w tabeli Iskry tracimy już tylko 3 punkty.

Mecz świetnie rozpoczął się dla podopiecznych Arkadiusza Albrechta. W drugiej minucie źle piłkę w polu karnym rozegrali goście. Nasi zawodnicy zastosowali wysoki pressing dzięki czemu odebrali futbolówkę rywalom. Będący w jej posiadaniu Mateusz Adamczyk, podał ją do Grzegorza Derenia, który sprytnie minął linię obrony Iskry i pewnym strzałem wyprowadził Nas na prowadzenie. Po tym trafieniu stworzyliśmy sobie kolejną świetną okazję lecz fatalnie z bliskiej odległości przestrzelił Mateusz Adamczyk. W odpowiedzi goście ruszyli na naszą bramkę lecz z strzałem napastnika Iskry problemów nie miał Damian Ziarko. W 22 minucie z rogu szesnastki wprost na głowę Mateusza Adamczyka dośrodkował Kamil Dymek, a nasz środkowy pomocnik nie dał szans na skuteczną interwencję bramkarzowi rywala. Cztery minuty później było już 3:0. Bezpośrednio z rzutu wolnego uderzył Grzegorz Dereń, a piłkę po drodze dotknął jeszcze obrońca Iskry przez co zmylił bezradnie interweniującego bramkarza z Jaszkowej. W 32 minucie kolejny rzut wolny dla naszego zespołu. Tym razem po piłki podszedł Paweł Truszczyński, który uderzył bezpośrednio na bramkę. Na nasze szczęście jeden z zawodników stojących w murze próbował ją wybić lecz zrobił to tak niefortunnie że totalnie zmylił swojego bramkarza i mieliśmy już 4:0 dla naszej drużyny.

W drugą połowę meczu zdecydowanie lepiej weszli rywale, którzy chcieli odrobić straty. Już w 53 minucie po raz pierwszy pokonali naszego bramkarza. A konkretnie uczynił to Łukasz Gargała, który dostał prostopadłe podanie od swojego kolegi i widząc wychodzącego z bramki Damiana Ziarko uderzył zza 16 metra i zmniejszył straty swojego zespołu. Kilka minut po tym trafieniu to my zdobyliśmy bramkę lecz arbiter tego meczu dopatrzył się pozycji spalonej Dominika Łukaszczuka, który dobił strzał Mateusza Adamczyka, który trafił w poprzeczkę. W 72 minucie meczu kolejne trafienie dla gości. Nieporadność naszej linii obrony wykorzystał Jarosław Drobek, który z okolic 5 metra uderzył po długim rogu bramki Damiana Ziarko nie dając mu szans na skuteczną interwencję. W samej końcówce ponownie bliscy zdobycia bramki byli rywale. Po błędzie naszego środkowego obrońcy z piłką na skraju 16-stki znalazł się Jarosław Drobek, który wypatrzył wchodzącego w polu karne Kamila Dawiec, a ten z tzw. 'nożyc’ uderzył minimalnie niecelnie. Do końca spotkania wynik już nie uległ zmianie i ostatecznie wygrywamy bardzo ważny dla Nas mecz 4:2.

Wynik meczu

Liga Okręgowa Seniorów - Wałbrzych 2022/2023

Bystrzyca Kłodzka

26 kwietnia, 2023
Polonia Bystrzyca Kłodzka
Iskra Jaszkowa Dolna
4 - 2
Wynik

Szczegóły

DataGodzinaLigaSezonDzień meczuCzas
23 kwietnia, 20234:00 pmLiga Okręgowa Seniorów - Wałbrzych2022/2023220'

Stadion

Bystrzyca Kłodzka

Wyniki

DrużynaBramkiWynik
Polonia Bystrzyca Kłodzka4Zwycięstwo
Iskra Jaszkowa Dolna2Porażka

Polonia Bystrzyca Kłodzka

Iskra Jaszkowa Dolna