W rozegranym meczu 1 kolejki Ligi Okręgowej Seniorów Nasi piłkarze ulegli 1:2 drużynie Skałek Stolec. Był to wyjątkowy mecz bowiem w ekipie rywala wystąpili Nasi byli piłkarze – Grzegorz Dereń oraz Mateusz Adamczyk. Trenerem Skałek natomiast jest aktualnie Arkadiusz Albrecht który jeszcze w czerwcu odpowiadał za wyniki Polonii.

Do samego meczu przystąpiliśmy z brakiem dwóch podstawowych zawodników. Z powodu kontuzji zabrakło Filipa Kozłowskiego który do dyspozycji trenera będzie dopiero za kilka kolejek. Podobnie Damian Zaborowski który przebywa za granicą i musimy na początku sezonu radzić sobie bez niego. Goście prowadzenie objęli w 13 minucie a autorem bramki był były zawodnik Polonii Grzegorz Dereń, który wykorzystał podanie z bocznej strefy boiska i sprytnym strzałem z pięty pokonał bezradnie interweniującego Damiana Ziarko. Po tym trafieniu do głosu dochodzili Bystrzyczanie lecz nie mogliśmy znaleźć recepty na pokonanie bramkarza rywala, który nie miał zbyt dużo problemu z obrona naszych strzałów. Do przerwy goście prowadzili 1:0.

W drugą odsłonę gry lepiej weszli rywale którzy kilka razy zagrozili naszej bramce. W 69 minucie goście podwyższyli wynik meczu na 2:0 po celnym strzale z głowy Robaka, który wykorzystał świetne zagranie z rzutu rożnego. Podopieczni Karola Ulatowskiego po utracie gola wyraźnie ruszyli na bramkę Skałek i kilka razy było groźnie pod bramka Gawdonowicza. W 85 bystrzyczanie zdobyli kontaktowego gola za sprawą Pawła Truszczyński ego, który dosrodkował piłkę w pole karne a tam fatalnie interweniował bramkarz gości i futbolówka wpadła do sieci. Pomimo dalszych ataków zabrakło Nam czasu na doprowadzenie do remisu i 3 punkty jadą do ekipy z Stolca. Czujemy niedosyt lecz przed Nami jeszcze 29 meczów w tym sezonie.

Wynik meczu

Liga Okręgowa Seniorów - Wałbrzych 2023/2024

Bystrzyca Kłodzka

16 sierpnia, 2023
Polonia Bystrzyca Kłodzka
Skałki Stolec
3 - 0
Wynik

Szczegóły

DataGodzinaLigaSezonDzień meczuCzas
15 sierpnia, 20235:00 pmLiga Okręgowa Seniorów - Wałbrzych2023/202410'

Stadion

Bystrzyca Kłodzka

Wyniki

DrużynaBramkiWynik
Polonia Bystrzyca Kłodzka3Zwycięstwo
Skałki Stolec0Porażka

Polonia Bystrzyca Kłodzka

Skałki Stolec