Pomimo przewagi zespołu z Bielawy dopisujemy do swojego konta jakże cenny jeden punkt. Wszystkie dwie bramki padły w pierwszej odsłonie gry kiedy to w 30 minucie naszego bramkarza pokonał Damian Pompa, a w ostatniej akcji bramkę dającą Nam jak się później okazało remis zdobył Daniel Salitra.

Do spotkania z Bielawianka podeszliśmy z brakiem kilku podstawowych zawodników. Z kontuzjami zmagają się Alan Pachowicz, Filip Kozłowski oraz Mateusz Palka. Natomiast z różnych przyczyn do dyspozycji Karola Ulatowskiego nie byli dziś Jakub Mulski, Kacper Jaworski oraz Damian Zaborowski. Od pierwszych minut zarysowała się przewaga gości, którzy zdecydowanie częsciej byli w posiadaniu piłki i kreowali sobie ciekawe sytuację. Już w 10 minucie świetny strzał zza pola karnego oddał Łukasz Maciejewski, lecz piłka trafiła w Naszą poprzeczkę. Kilka minut później ten sam zawodnik uderzył na naszą bramkę i ponownie uratowała Nas poprzeczka. W odpowiedzi dwie groźne kontry bystrzyczan po których na bramkę uderzał Dymek oraz Zarówny, lecz w obu przypadkach nie udało się pokonać bramkarza gości. W 30 minucie świetnie wyłożenie piłki napastnika rywala do Damiana Pompa, a ten pewnym strzałem nie dał szans na skuteczna interwencję naszemu bramkarzowi. Gdy sędzia zbierał się już do zakończenia pierwszej części gry faulowany na 30 metrze był Kamil Dymek. Nasz kapitan dośrodkował w pole karne, a tam po piłki dopadł Zarówny, który głową uderzył na bramkę gości. Piłkę odbił bramkarz, lecz przy dobitce Salitry nie miał już szans i na przerwę schodziliśmy z wynikiem 1:1.

Druga odsłona gry to ponownie przewaga gości, którzy za wszelką cenę chcieli zdobyć bramkę dającą im prowadzenie. Na nasze szczęście świetnie prezentowała się dziś Nasza linia obrony z Kamilem Koziełem i Jakubie Rudzkim na czele. Nie możemy w tym miejscu również zapomnieć o Damianie Ziarko, który świetnie spisywał się między słupkami naszej bramki. Rywale w tej odsłonie gry stworzyli sobie trzy stuprocentowe sytuację które powinni zamienić na bramkę, lecz nie potrafili znaleźć recepty na pokonanie naszego bramkarza. Szczególnie sytuacja z 85 minuty pokazała jakimi umiejętnościami dysponuje nasz goalkeeper, który to instynktownie obronił strzał napastnika Bielawianki z okolic 5 metra. Podsumowywujac bardzo ciężki mecz, który ostatecznie możemy zaliczyć do udanych urywając dwa punkty faworyzowanej Bielawiance. Po dwóch kolejkach mamy na swoim koncie 4 punkty i z optymizmem patrzymy w przyszłość.

Wynik meczu

Liga Okręgowa Seniorów - Wałbrzych 2023/2024

Bystrzyca Kłodzka

21 sierpnia, 2023
Polonia Bystrzyca Kłodzka
Bielawianka Bielawa
1 - 1
Wynik

Szczegóły

DataGodzinaLigaSezonDzień meczuCzas
20 sierpnia, 20235:00 pmLiga Okręgowa Seniorów - Wałbrzych2023/202420'

Stadion

Bystrzyca Kłodzka

Wyniki

DrużynaBramkiWynik
Polonia Bystrzyca Kłodzka1Remis
Bielawianka Bielawa1Remis

Polonia Bystrzyca Kłodzka

Bielawianka Bielawa